RECENTLY VISITED
CONTACT INFO
  • Address:
  • Phone:
  • Email:

Plani Strategjik 2012-2015 dhe Plani i Veprimit pėr vitin 2012

Plani Strategjik 2012-2015 dhe Plani i Veprimit pėr vitin 2012

  Mė datė 23 prill 2012, Komisioneri pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi nė bashkėpunim me Fondacionin Shoqėria e Hapur pėr Shqipėrinė (OSFA) organizuan tryezėn:
  “Prezantimi i Planit Strategjik 2012-2015 dhe Planit tė Veprimit pėr vitin 2012 tė Komisionerit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi”.
   Plani Strategjik 2012-2015 dhe Plani i Veprimit pėr vitin 2012 pėr Komisionerin pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi ėshtė dokumenti bazė mbi tė cilin do tė mbėshtetet veprimtaria e Zyrės sė Komisionerit. Hartimi i Planit Strategjik 2012-2015 dhe Planit tė Veprimit tė Zyrės sė Komisionerit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi u realizua me mbėshtetjen e Fondacionit Shoqėria e Hapur pėr Shqipėrinė (OSFA) ku u realizua pėrmes njė procesi gjithpėrfshirės konsultimi me institucionet shtetėrore, partnerėt ndėrkombėtarė dhe aktorė tė ndryshėm tė shoqėrisė civile.
   Komisionere pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi Znj. Irma Baraku pėrshėndeti dhe falenderoi tė pranishmit pėr pjesėmarrjen dhe tė gjithė aktorėt qė kontribuan nė hartimin e kėtij dokumenti tė rėndėsishėm.