RECENTLY VISITED
CONTACT INFO
  • Address:
  • Phone:
  • Email:

Komisionerja pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi takohet me Drejtoreshėn e PNUD

Komisionerja pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi takohet me Drejtoreshėn e PNUD

 Me datėn 24.07.2012 Komisionerja pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi, Zj. Irma Baraku priti nė ambjentet e kėtij institucioni Drejtoreshėn e PNUD pėr Shqipėrinė, zj. Yesim M. Oruc Kaya.
Zj. Baraku einformoi  Zj. Yesim M. Oruc Kaya mbi aktivitetin e institucionit, natyrėn e ēėshtjeve tė trajtuara, vendimet e dhėna dhe qėndrimin e subjekteve ndaj kėtyre vendimeve. U ritheksua vėmendja e Zyrės sė Komisionerit ndaj grupeve tė veēanta tė cilat janė potencialisht mė tė rriskuara nga sjelljet diskriminuese. Komisionerja falenderoi PNUD pėr mbėshtetjen e dhėnė qė nė fillim tė krijimit tė kėtij institucioni dhe pėr fushat ku ky bashkėpunim vazhdon diskriminimin pėr shkaqe gjinore, aftėsinė e kufizuar apo komunitetin rom.
Zj. Yesim M. Oruc Kaya vlerėsoi punėn e institucionit dhe shprehu qėndrimin e saj pozitiv pėr njė vazhdim tė bashkėpunimit nė tė ardhmen. 

 

 

                                                                        Sektori i Marrėdhėnieve me Publikun