RECENTLY VISITED
CONTACT INFO
  • Address:
  • Phone:
  • Email:

Aktivitet i Komisionerit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi nė Institutin e Njerėzve qė nuk Dėgjojnė.

Aktivitet i Komisionerit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi nė Institutin e Njerėzve qė nuk Dėgjojnė.

Me datė 26.09.2012, me mbėshtetjen e UNDP-sė, u zhvillua njė aktivitet i pėrbashkėt i Komisionerit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi, Shoqatės Kombėtare tė Njerėzve qė nuk Dėgjojnė (ANAD) dhe Institutit tė Nxėnėsve qė nuk Dėgjojnė, nė ambjentet e kėtij institucioni. Ky aktivitet u zhvillua nė kuadėr tė Javės Botėrore tė Personave qė nuk Dėgjojnė. Nė takim u prezantuan krijime artistike tė realizuara nga nxėnėsit me asistencėn e stafit pedagogjik tė Institutit dhe Shoqatės ANAD. Aktiviteti u parapri nga njė takim i Drejtoreshės sė Pėrgjithshme tė UNDP-sė, Znj. Yesim M. Kaya, Komisioneres pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi, znj. Irma Baraku, dhe Drejtoreshės sė Institutit tė Nxėnėsve qė nuk Dėgjojnė, znj.Lindita Kalimi. Nė takim u evidentuan ēėshtje qė shqetėsojnė kėtė komunitet dhe mundėsitė e bashkėpunimit.

 

                                                                                   Zyra e Marrėdhėnieve me Publikun