RECENTLY VISITED
CONTACT INFO
  • Address:
  • Phone:
  • Email:

Takime tė Komisionerit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi, me pėrfaqėsues vendorė dhe komunitetin e Bashkive Sarandė dhe Pėrmet .

Takime tė Komisionerit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi, me pėrfaqėsues vendorė dhe komunitetin e Bashkive Sarandė dhe Pėrmet .

 Nė vazhdim tė implementimit tė projektit tė mbėshtetur nga PNUD “ Mbi implementimin e barazisė gjinore” dhe Programin kundėr dhunės me bazė gjinore”, Komisioneri pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi, organizoi takime me pėrfaqėsues tė pushtetit vendor dhe komunitetit nė Bashkitė Sarandė e Pėrmet. 

 “Organet e pushtetit vendor janė njė partner shumė i rėndėsishėm pėr tė luftuar diskriminimin ndaj ēdo individi, sepse janė ato qė realizojnė kontaktet mė tė shpeshta me qytetarėt. Vendosja e bashkėpunimit mes institucioneve tona, do tė jetė njė hap shumė i rėndėsishėm, pėr tė respektuar parimin e barazisė dhe mosdiskriminimit”- tha Znj. Baraku. 

 Nė takimet me komunitetin u dhanė informacione tė shumta mbi mėnyrat e mbrojtjes sė individėve, dhe sidomos tė grupeve mė vulnerabėl  nga sjelljet diskriminuese dhe rrugėt pėr tu ankuar pranė Komisionerit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi. 

 Specialistė nga Zyra e Komisionerit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi, morėn ankesat e ēdo individi tė pranishėm, duke lehtėsuar kėshtu komunikimin e qytetarėve me kėtė institucion.