RECENTLY VISITED
CONTACT INFO
  • Address:
  • Phone:
  • Email:

15 Prill 2013.Komisioneri nė takimin me temė: “ Fuqizimi ekonomik i personave me aftėsi tė kufizuara"

15 Prill 2013.Komisioneri nė takimin me temė: “ Fuqizimi ekonomik i personave me aftėsi tė kufizuara"

Me datė 15 Prill  2013, znj. Irma Baraku, Komisionere pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi, mori pjesė nė aktivitetin me temė: “Fuqizimi ekonomik i personave me aftėsi tė kufizuara”, organizuar nga Fondacioni Shqiptar pėr tė Drejtat e Personave me Aftėsi tė Kufizuara, me mbėshtetjen e Agjencisė sė Shteteve tė Bashkuara pėr Zhvillim Ndėrkombėtar (USAID). Aktiviteti u zhvillua nė ambientet e Fabrikės “Mirėsia”, Vorė. Nė kuadėr tė zbatimit tė kėtij projekti, FSHDPAK ka punuar pėr tė influencuar nė pėrmirėsim dhe nxitje tė zbatimit tė legjislacionit nga institucionet pėrgjegjėse si dhe nė ndėrgjegjėsimin e punėdhėnėsve pėr tė drejtėn pėr punėsim tė tyre dhe detyrimin ligjor qė punėdhėnėsit kanė pėr punėsimin e personave me aftėsi tė kufizuara. Nė takim u shpėrndanė edhe ēertifikatat pėr kursantėt pjesėmarrės nė kurset e kėshillimit pranė FSHDPAK.
Komisioneri pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi ka pasė njė bashkėpunim tė vazhdueshėm me FSHDPAK, pėrmes pjesmarrjes sė stafit nė veprimtari trajnuese tė stafit tė zyrave tė punės dhe inspektoriateve tė punės, hartimit tė “udhėzues pėr pėrshtatjen e arsyeshme”, pjesmarrjes nė seminare dhe konferenca.


Sektori i Marrėdhėnieve me Publikun