RECENTLY VISITED
CONTACT INFO
  • Address:
  • Phone:
  • Email:

12.04.2013.Bashkėpunim midis Komisionerit dhe Komitetit Shqiptar tė Helsinkit me mbėshtetje finaciare tė Kooperacionit Zviceran nė Tiranė

12.04.2013.Bashkėpunim midis Komisionerit dhe Komitetit Shqiptar tė Helsinkit me mbėshtetje finaciare tė Kooperacionit Zviceran nė Tiranė

Komisioneri pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi priti nė ambjentet e institucionit Znj.Anne Savary Zv.Drejtore e Agjensise Zvicerane pėr Zhvillim dhe Kooperim dhe pėrfaqėsuesve tė Komitetit Shqiptar tė Helsinkit.
Ky takim kishte nė qendėr tė tij nisjen e njė bashkėpunim tė ri  mes Komisionerit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi dhe Komitetit Shqiptar tė Helsinkit pėr nxitjen e zbatimit tė barazisė dhe mosdiskriminimit me mbėshtetjen financiare tė Kooperacionit Zviceran nė Tiranė.
Znj. Baraku e informoi Znj.Savary  Mbi aktivitetin e institucionit dhe sfidat e tij nė promovimin e barazisė dhe mosdiskriminimit dhe forcimin e rolit tė KMD nė asistencėn ndaj viktimave tė diskriminimit. Ajo falenderoi Kooperacionin Zviceran nė Tiranė pėr mbėshtetjen e kėsaj nisme tė re njė vjeēare qė do tė fokusohet nė zonat e Korēės, Lezhės, Shkodrės dhe Kukėsit.
Pėrmes kėtij projekti synohet tė rritet aksesi i qytetarėve tek zyra e Komisionit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi nėpėrmjet OJF-ve dhe organeve tė qeverisjes vendore si dhe tė rritet ndėrgjegjėsimi pėr Ligjin “Pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi” dhe zbatimin e tij tė plotė nga gjithė aktorėt e pėrcaktuar nė ligj.
                        Sektori i Marrėdhėnjeve me Publikun