RECENTLY VISITED
CONTACT INFO
  • Address:
  • Phone:
  • Email:

2 Maj 2013. Komisioneri pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi, pret Avokatin e Popullit tė Kosovės.

2 Maj 2013. Komisioneri pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi, pret Avokatin e Popullit tė Kosovės.

Komisioneri pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi priti nė ambjentet e institucionit  Avokatin e Popullit tė Kosovės Z. Sami Kurteshi. Ky takim kishte nė qendėr tė tij nisjen e njė bashkėpunim mes Komisionerit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi dhe Avokatit tė Popullit nė Kosovė.
Znj. Baraku, pasi i falenderoi pėr vizitėn, vijoi nė prezantimin e funksionimit tė Institucionit dhe sfidave tė tij nė promovimin e barazisė dhe mosdiskriminimit. Ajo u ndal nė shpjegimin e disa prej rasteve specifike tė trajtuara, nė dhėnien e rekomandimeve pėrkatėse dhe forcimin e rolit tė KMD- sё nė mbėshtetjen e viktimave tė sjelljeve diskriminuese.
Nga ana e pėrfaqėsuesve tė Avokatit tė Popullit tė Kosovės u bė prezantimi i punės sė Departamentit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi, i cili operon brenda strukturės sė Avokatit tė Popullit tė Kosovės si dhe u bėnė pyetje lidhur me punėn e Institucionit tė KMD-sė.
Nė pėrfundim tė takimit, palėt u shprehėn se ky takim ėshtė veēse njė fillim nė vazhdėn e bashkėpunimit dypalėsh tė dy institucioneve pėrkatėse.
   
                                                  Sektori i Marrėdhėnieve me Publikun