RECENTLY VISITED
CONTACT INFO
  • Address:
  • Phone:
  • Email:

Ēfarė Bėjmė

Ēfarė Bėjmė

Veprimtaria e Komisionerit realizohet nėpėrmjet shqyrtimit tė ankesave tė subjekteve qė pretendojnė se janė viktima tė sjelljeve diskriminuese apo qė e nxisin atė, jo vetėm nga  administrata publike, por edhe nga subjektet private. Gjithashtu, Komisioneri realizon hetime administrative pas marrjes sė informacionit tė besueshėm pėr shkelje tė kėtij ligji, dhe bėn sondazhe dhe monitorime pėr nivelin e zbatimit tė ligjit. Procedurat  e hetimit administrativ pasohen nga rekomandime dhe nė rast tė moszbatimit tė tyre vendosen edhe sanksione sipas parashikimeve ligjore. Te gjitha kėto shoqėrohen me aktivitete qė synojnė informimin dhe sensibilizimin e komunitetit, organeve tė administratės publike dhe subjekteve private pėr tė nxitur parimin e barazisė dhe mosdiskriminimit.